Beton Kırıcılar

Artan kentsel dönüşüm projeleri ile inşaat sektöründe yıkım/harfiyat firmalarına talep artmıştır. Yıkım esnasında kullanılan alışılagelmiş yöntemler ve hafriyat kaldırmak için kullanılan kepçeli ekskavatörlerin amaçları dışında kullanımından dolayı çeşitli riskler oluşmaktadır.

Bu konu dünya çapında belli bir standarda koyulmuş ve betonarme yapıların yıkımı için özel geliştirilen beton kırıcı aletler kullanılmaya başlamıştır. Beton kırıcılar sayesinde betonarme yapıların yıkımı daha verimli hale getirilmiş ve yıkım esnasında oluşan ses ve titreşim minimum seviyelere indirgenmiştir.

Verco beton kırıcılarının bünyesinde bulunan bıçakları sayesinde betonarme yapı parçalanırken, içerisinde bulunan demir parçaların kesilmesi ve geri dönüşümü sağlanmaktadır. Ayrıca 360° dönebilir hidrolik aksamı ile birlikte çok yönlü ve yüksek kapasite gerektiren yıkım işleri için ideal bir ekipmandır. Hızlı bir şekilde demir çubukları ve betonu ayrıştırıp geri dönüşüme kazandırır.

Özellikleri

  • Zorlu şartlarda çalışması için güçlendirilmiş hidrolik silindire sahiptir. Daha efektif çalışabilmesi için hız valfi entegre edilmiştir.
  • Betonarme içerisinde bulunan inşaat demirinin vereceği ters etkiye karşı dayanım için silindir yapısı özel tasarlanmıştır.
  • Betonarme içerisinde bulunan inşaat demirlerinin kesimi için iç kısmında kesici bıçaklar mevcuttur.
  • Gövde ve hareketli çene özel çeliklerden imal edilmiştir. Gövdesi aşınmazdır.
  • Beton kırmaya yarayan tüm yapısal parçalar hızlı sökülebilen ve değiştirilebilir aşınma parçaları ile korunmaktadır.

Detaylı bilgi için broşürümüzü indirebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Örnek Modeller

Beton Kırıcı

Beton Kırma Makası

Beton Kırıcı

Beton Kırma2

Beton Kırıcı

Rendering VFG 16pag.
error: