Çelikhaneler İçin Manyetik Ekipmanlar

Çelikhanelerde kullanılacak manyetik ekipmanların tasarımı ve seçimi oldukça önemlidir. Çeşitli problemlere çözüm getiren; işlevsellik, optimizasyon ve verimliliği garanti eden bu ekipmanlar  sayesinde fabrikalara hız ve esneklik kazandırmak mümkündür. Bu nedenle de tam otomatize edilmiş bir üretim hattının oluşturulmasında vazgeçilmez hale gelmişlerdir.

Manyetik üzerine 25 yılı aşkın tecrübe ve teknik ofisimizin uzmanlığı, çelikhanelerdeki manyetik sistemlerimizin kalitesinin yegane anahtarıdır. İşte bu nedenle, sisteminizin verimliliğini ve güvenilirliğini garanti etmek için özel, yenilikçi, verimli ve kesinlikle sürdürülebilir bir çözüm tasarlayıp, kurabiliriz. Müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda hizmet ve bakım desteği sunabiliriz.

 

“Siz sisteminiz için gerekli manyetik sistemin türünü seçin, Biz en uygun çözümü sizin adınıza tasarlayalım”

Elektromanyetik Frenler

Elektromanyetik frenler, haddehane tesislerinin önemli parçalarından biridir. Kirişlerin, plakaların, köşebentlerin, nervürlü ve düz yuvarlak çubukların haddeleme hattına yerleştirilen elektromanyetik frenler sıcak ürünün herhangi bir deformasyona maruz kalmadan yavaşlamasını ve durdurulmasını sağlar.

Otomasyon için ürettiğimiz diğer manyetik ekipmanlar gibi her elektromanyetik fren de kendine özgün olup mümkün olan en iyi çözümü elde etmek için müşterilerin taleplerine göre tasarlanır.

 

Manyetik Silindirler ve Frenler

Manyetik silindirler kullanılarak kirişlerin, plakaların, köşebentlerin, nervürlü ve düz yuvarlak çubukların hat boyunca hem daha hızlı taşınması, hem de istenildiğinde durdurulması sağlanır.

Zaman içinde aşınan manyetik ekipmanların bakım maliyetleri fabrikalara ciddi yük oluşturabilmektedir.  Konusunda uzman manyetik malzeme üreticileri tarafından yapılan yenilemeler ve çözümler ile çelikhane hatlarını hızlandırmak ve bakım masraflarını düşürmek mümkündür.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Örnek Uygulamalar…

Manyetik Tambur
Uygulaması

Manyetik Silindir
Uygulaması

Manyetik Bant
Uygulaması

Manyetik Plaka
Uygulaması

Manyetik Masa
Uygulaması

Elektromanyetik Fren
Uygulaması

error: